• CalendarHafta içi: 09:00 - 22:00
  • Cmt: 11:00 - 20:00
  • Pzr: 12:00- 16:00

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Hadi ! Birlikte kardio 'ya hazırlanalım !

Sözgelimi 5 dk koşu sonrasında yorulan ciğerleriniz bu idmanlara devam ettiğiniz sürece 5 dakika 25 -30 dakika hem de çok daha üst düzeylere çıkacaktır. Vücudumuz rutin işlere ayak uydurur. Ama adale gelişimi için onu şaşırtmak şarttır.

Kardio Nedir ?

Genel bir kardio denildiğinde akla hemen yağ yakma ve zayıflama gelir. Evet cardio yağ yakma ve zayıflama ile ilgili ciddi bir destekçidir.

Bunu herkes bilir cardio yaparak genel yağ oranı azalır. Kardiyo’nun genel tanımına bakacak olursak; Kardio, aslında kalp atış hızı ile alakalıdır.

Bu hızın artması da vücutta ki kan dolaşımının hızlanmasına kapı aralar.Bu sayede kan damarları temizler adalelere daha çok oksijen gider.

İdmanlar esnasında biz istemesek bize kan dolaşımı hızlanır vücut ısımız artar. Bu sayede vücut yaptığımız işe göre daha tesirli çalışmış olur. Kardiyo’nun kalbin atma hızı olarak tanımladık.

Kardio’nun Faydaları!

Az önce de bahsettiğimiz gibi kan dolaşımının artması vücudun hızlı çalışmasına sebep olur. Bu sayede çalışan bütün organlar daha hızlı çalışıp ve daha çabuk yorulur. Vücudumuzu bu rutine alıştığında bu süre artacaktır. Örneğin 5 dk koşu sonrasında yorulan ciğerleriniz bu antrenmanlara devam ettiğiniz sürece 5 dakika 25 -30 dakika hatta çok daha üst seviyelere çıkacaktır. Vücudumuz rutin işlere ayak uydurur. Fakat kas gelişimi için onu şaşırtmak şattır.

Kardiyo antrenmanlar sırasında biz istemesek bile artacaktır. O yüzden Kardiyo için sadece bir gün koşu bandında koşmak doğru olmaz. Bu olayı her antrenman sonrası koşmak yada yürüyerek yapmanız daha faydalı olacaktır. Bu antrenmanlar sırasında aktif çalışan kalp bu hızlı kan akışı sayesinde kalp risklerini ortadan da kaldırır.

Örneğin, kardiyo kan akışı sırasında kalp damarlarında ki yağ ve biriken diğer zararlı olguları hızlı atması sebebiyle temizler ve daha sağlıklı dolaşım sağlar. Söylediğimiz gibi vücut ısı artacaktır. Bu kış aylarında ısınmak için hafif tempo ve sonrasında esneme hareketleri ile antrenmana başlanabilir.

Şimdi Kardio yapmaya hazır mısınız ?

Şimdi neden kardio yapmalısınız biliyorsunuz bize katılmaya hazır olduğunuz ‘ da sizi aramız da görmek den memnuniyet duyacağız!

Sporin, 2015 yılında Ümit Kundakçı tarafından kurulmuş olup konuklarına 1000 metrekarelik alanı ve profesyonel eğitimcileri ile birlikte siz değerli konuklarına hizmet vermektedir. Sporin sizin kaliteli spor yapmanız ve rahatlamanız için birçok olanağı bir arada sunmaktadır.

 

Sürekli gelişim ve değişim ilkesini benimseyen Sporin, spor dünyasındaki tüm gelişmeleri takip ederek Aydın’da kısa zamanda sektörünün lideri konumuna gelmiştir. Siz de Sporin ailesine katılarak en gelişmiş tekniklerle ve teknolojiyle kendinizi yenileyebilir ve sağlıklı yaşamın kapılarını ardına kadar açılabilirsiniz.

KABUL EDİLEN ÖDEMELER

Taksit Şeçeneğimiz vardır?

Görüş Ve Öneriler

AÇILIŞ SAATLERİ

Ziyaretçi Durumu

Bugün 0

Dün 0

Tüm Ziyaretçiler 3383

Currently are one guest and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions