• CalendarHafta içi: 09:00 - 22:00
  • Cmt: 11:00 - 20:00
  • Pzr: 12:00- 16:00

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Hadi ! Birlikte Fitness' e hazırlanalım !

Vücut geliştirme sporu; güç kazanılması, kuvvetin artması ve vücudun estetik bir hale gelmesi açısından oldukça fazla tercih edilmekte. Ve bu sporu yapanların arasına her gün onlarca kişi katılmakta. Bu yüzden vücut geliştirmeye yeni başlayacak olanlar için; vücut geliştirme nedir, vücut geliştirmenin tarihi, vücut geliştirmenin faydaları, vücut geliştirme için beslenme ve vücut geliştirme için protein tozu kullanımı konularına göz atmakta fayda var.

Fitness Nedir ?

Ülke sınırlarımız içerisinde genel olarak Body Building ile özdeşleştirilen, fakat aralarında çok bir benzerlik olmayan, ortak nokta olarak yalnızca ikisinin de spor olduğu bir daldır. Kelime anlamını bilmeyen kişiler için yanlış anlaşılmaya çok müsait olan bu kelime “Sağlıklı olmak, formda olmak” anlamlarını taşır. Anlamını tam anlamıyla taşıyan bu kelime, sağlıklı ve zinde olmak için yapılabilecek her türlü faaliyeti bünyesinde barındırır.

Genel olarak bakılırsa vücudun güçlenmesi mantığına dayanan bu sor dalı, kişilerin tercihlerine göre farklı mekânlarda, farklı yöntemlerle, aletli veya aletsiz olarak özgürce yapılabilir.

Öncelikle her spor öncesi kasları alıştırmak için yapılan ısınma hareketleri fitness sporun da da çok önemli bir yer taşımaktadır. Çünkü fitness sporunda, direkt olarak kaslarınızı çalıştırırsınız. Eğer kaslarınız terim olarak soğuk yani henüz adapte edilmemiş ise, yırtılmalar, kramplar gerçekleşebilir. Bunlar gerçekten de ciddi problemlerdir.

Neden Fitness ?

Fitness sağlıklı ve mutlu yaşamın anahtar kelimelerindendir.Fitness aynı zamanda sağlıklı yaşamak anlamındada kullanılabilir. Türkçeye de ffitness olarak girmiştir. Fitness “Fit” olmak anlamına gelmektedir. Fitness’ın temel iki temel öğesi vardır bunlar spor ve egezersiz yapmak.+

Spor ve egzersizle uğraşanlar fit olmayı vücudun orantılı ve kuvvetli olmasını belirtmek için kullanırlar. Fit olan vücut orantılıdır, sağlıklıdır. Hastalıklara karşı dirençlidir. kas ve kemik yapısı sağlamdır. Tüm organlar gerektiği gibi çalışır. Hatta ortalama verimliliğin daha da üzerindedir. Dolayısıyla fit vücut daha sağlıklı, iyi ve uzun yaşar.

Nasıl Yapılır ?

Her spor dalının kendine özgü terimleri vardır. Set ve tekrar terimleri çoğu spor dalında kullanılan terimlerdendir. Tekrar: Bir egzersizde her hareketin yenilenmesi tekrarı oluşturmaktadır. Çömelip kalkma hareketi üzerinden gidelim. Bu hareketi tam bir şekilde her yapışınız 1 tekrarı oluşturmaktadır. Bunu 10 defa yapmanız 10 tekrarı oluşturmaktadır.

Set: Spor egzersizlerinde tekrarlardan oluşan her bir bölüme set denmektedir. Set sayısı yapılan hareket veya tekrar sayısından bağımsızdır. 10 tekrarlık bir set olabileceği gibi 100 tekrarlık bir sette olabilir. Yapılan harekete ara verilmesiyle veya başka bir harekete geçilmesi sonucunda set sonra erer. İki set arasındaki kısa toparlanma süresine “set arası” veya “setler arası dinlenme” denmektedir. Genellikle egzersizlerde set ve tekrar açık bir şekilde yazılmaz. Bunun yerine set ve tekrarın değerleri yazılır. ( 3×25 gibi ) 3×25 toplam 75 tekrarın yapılacağını simgelemektedir.

Seçilen tek (bir)egzersizin, belirlenen tekrar sayısı kadar her sette yapılmasıdır. 8 tekrardan 3 set deadlift egzersizi yapmak gibi. İlk sette 8 tekrar yapılır, dinlenme süresi verilir ve diğer sette 8 tekrar yapılır üç set bu şekilde tamamlanır. Fitness veya vücut geliştirme çalışmalarına yeni başlayan kişilerin, dinlenme dönelerindeki sporcuların kullandığı ve değişik yüklenme dönemlerinde tercih edilen sistemdir.

Seçilen tek (bir)egzersizin, belirlenen tekrar sayısı kadar her sette yapılmasıdır. 8 tekrardan 3 set deadlift egzersizi yapmak gibi. İlk sette 8 tekrar yapılır, dinlenme süresi verilir ve diğer sette 8 tekrar yapılır üç set bu şekilde tamamlanır. Fitness veya vücut geliştirme çalışmalarına yeni başlayan kişilerin, dinlenme dönelerindeki sporcuların kullandığı ve değişik yüklenme dönemlerinde tercih edilen sistemdir.

Şimdi Fitness yapmaya hazır mısınız ?

Şimdi neden Fitness yapmalısınız biliyorsunuz bize katılmaya hazır olduğunuz ‘ da sizi aramız da görmek den memnuniyet duyacağız!

Sporin, 2015 yılında Ümit Kundakçı tarafından kurulmuş olup konuklarına 1000 metrekarelik alanı ve profesyonel eğitimcileri ile birlikte siz değerli konuklarına hizmet vermektedir. Sporin sizin kaliteli spor yapmanız ve rahatlamanız için birçok olanağı bir arada sunmaktadır.

 

Sürekli gelişim ve değişim ilkesini benimseyen Sporin, spor dünyasındaki tüm gelişmeleri takip ederek Aydın’da kısa zamanda sektörünün lideri konumuna gelmiştir. Siz de Sporin ailesine katılarak en gelişmiş tekniklerle ve teknolojiyle kendinizi yenileyebilir ve sağlıklı yaşamın kapılarını ardına kadar açılabilirsiniz.

KABUL EDİLEN ÖDEMELER

Taksit Şeçeneğimiz vardır?

Görüş Ve Öneriler

AÇILIŞ SAATLERİ

Ziyaretçi Durumu

Bugün 0

Dün 0

Tüm Ziyaretçiler 3383

Currently are one guest and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions